Ev / Genel / İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Yol

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?
İnternetten para kazanmanın yolları

Ülkemizde internetten para kazanmak sanırım bir hobi haline geldi. Hemen her gün birçok sitenin sayfaları aşındırılarak “bugün acaba internetten nasıl para kazanırım” adlı içeriklerle saatler geçip gidiyor. Her gün biraz daha umut ve biraz daha hayal kırıklığıyla gün sonlandırılarak, başlar yastıklara iki arada bir derede psikolojisiyle koyuluyor.

Tüm bunlardan sıyrılmak, yepyeni bir yol açmak ve bu yolda kararlılıkla ilerlemek ister misiniz? Kim istemez ki… Bir kere az önce kurduğum cümlenin ve diğer insanların kurduğu cümlelerin yalnızca tık için olduğunu bilmekte fayda var. Dropshipping yaparak ayda binlerce lira kazanıp zengin olan bir insanın, size “nasıl kazandım anlatıyorum” demesi ne kadar akla yatkınsa bu tip makale ve içeriklerin de akla yatkınlığı aynı orandadır.

Aslında tüm bunlar internetten para kazanmak adına yapılmış yalnızca önermelerden oluşur. Nasıl yapacağınız, hangi yolları izleyeceğiniz söyleniyor. Daha sonra sizden yapmanız gerekenler isteniyor. Ama sonra hiçbir şeyin tam da beklendiği gibi olmadığı ortaya çıkıyor. Anlatılmayan bazı durumlar karşınıza çıkıyor. Çok sürmeden yarı yolda kalıyorsunuz.

Şimdi bütün geçmişe sünger çekip, günde yalnızca birkaç saatinizi harcamanız kaydıyla ve tabii ki yenilikçi olmakla beraber internetten para kazanmanın 7 girişimcilik örneğini açıklayacağım.

7. Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Almanca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca veya Arapça’nız varsa düşünmeyin, 100 kelimesini en az 3 TL’den müşterilerinize çevirerek günde güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için yaygın olarak kullanılan forumları ve freelancer tabanlı siteleri kullanabilirsiniz.

Dikkat edin, piyasada çok fazla ölücü var, belirli bir standardı yakalamanız için birkaç ayınızı hibe etmeniz gerekebilir. Bunun yanı sıra makale yazmak, içerik üretmek ise tavsiye etmediğim bir alandır.

İnsanların sizden istediği 100 kelime başına 1,5 TL gibi fiyatlar ne karın doyurur ne de size zaman bırakır. Makale yazarak internetten para kazanmak bir işkencedir. Ancak ciddi anlamda para kazanmak için belirli bir kalitede olmanız gerekir ki bu da uğraşmak için değer mi bilinmez…

6. E-Ticaret

En ciddi sermaye gerektiren girişimcilik alanıdır. Doğru bir yol izlenmesi gerekir. E-ticaret adı altında sizden istenecek yüklü paralarla kuracağınız bir site size hiçbir garanti vermeyecektir. Kaldı ki tüm bu gereksinimleri tamamen kendi becerinizle bile gerçekleştirmiş olun yine sonuç aynı riske tabi olacaktır.

Peki, e-ticaret için bir püf noktası var mıdır? Winner ürün bulmak, niş alan seçmek bunlar tamamen akıl karıştıran ve aslında bir nevi ticari zekayı ön plana çıkarmaktan başka bir işe yaramayan faktörlerdir. Önemli olan satılabileceğini düşündüğünüz ürünü mükemmel bir pazarlamaya tabi tutmaktır.

Youtube’ta ve çeşitli bloglarda birçok insan belirli bir fiyat karşılığında “E-ticaretten nasıl para kazanılır” adlı eğitim setleri satmaya çalışmaktadır. Bu eğitim setleri adı üzerinde eğitimden başka bir şey vaadedemez. Yabancı dil öğreten kurs, sizi iş sahibi yapamadığı gibi bu eğitim setleri satanların da ticaret yapabileceğiniz vaadi veremez.

Her şeyden önce bu setler ancak bu işi daha önce yapmış kişilerin sadece bir tecrübesi olarak yorumlanmalıdır. Bazı dolandırıcı ustaları gibi “Eğitimden sonra %100 iş garantisi” tarzında vaadlere asla kanmamak gerekir. Çevrenizde bu işi yapan bir kişi yoksa veya internetten E-ticaret yapmak nasıl olur diye arattığınızda birçok tozlu bilginin altında kalıyorsanız bu setlerden birini satın alabilirsiniz. Tabii satın alma işlemini yapmadan önce bu kişileri çok iyi analiz etmeli ve araştırmalısınız.

Kiraladığı ev ve arabaları göstererek “Bu işi yaparak bunları kazandım,” diyenlerin tuzağına düşmek çok kolaydır. Bu yüzden her zaman araştırmacı olmak gerekiyor.

5. Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da freelance olarak internet siteleri için editörlük yapmak bir kazanç kapısı olabilir. Editör elbette yayınevi ile alakalı değil, internet sitesi editörlüğüdür. Tabii bunun için WordPress’ten ve özellikle WP panelden anlamak gerekiyor. Anahtar kelime, title, uzun kuyruk, snippet gibi SEO terimlerini ve SEO araçlarını kullanmak istenen nitelikler arasında.

Çeşitli forum sitelerinde bu iş için bir gelir kapısı yaratabilmeniz mümkün. Tabii istenilen fiyatlar korkunç düzeyde aşağıdadır. Makale yazmak sürekliliği olan ve asla bitmeyecek bir iş olsa da verdiğiniz emeğin karşılığı bir o kadar da karın tokluğunadır. Ancak yabancı dil biliyorsanız bir adım önde olursunuz. Alacağınız fiyat Türkçe içeriğe oranla en az iki katı olacaktır.

4. Freelancer Olarak Para Kazanmak

Tüm bu saydıklarımız aslında bir freelancer yöntemleri olsa da ekstra bir ustalığa sahipseniz bunu değerlendirmenizde fayda olacaktır. Grafik programlarına hakimseniz grafikerlik, yazılıma meraklıysanız koderlik, sosyal medya uzmanıysanız bu alanda yöneticilik ve asistanlık işleri bulabilirsiniz.

Aslında freelancer bir iş alanı değil, internetten para kazanmanın ya da serbest çalışarak geçim sağlamanın adıdır. Listemizdeki birçok madde “freelancer” tanımının içerisinde yer alır. Listemizde yer almayan onca branş için bu maddeyi de eklemiş olalım.

3. Blog Açmak

Aslında her site bir blog tabanında ilerler. Web site üzerinden zengin olan insanların bildiği en önemli şey bloggerlığın gücüdür. Buradaki en kritik dönemeç içeriklerin yapısıdır. Hedef kitleye ulaşım ve potansiyelin kullanımı her zaman en doğru adımlardır. Gerçekçi bir planlamayla büyük başarılar elde edilebilir. Satış ortaklığı, Adsense, marka reklamı, sponsorluk gibi birçok gelir kapısına merhaba demek bir sürpriz olmayacaktır.

2. Youtube’tan Para Kazanmak

Youtube, Türk kullanıcıları zengin ettiğini biliyoruz. Fakat yalnızca doğru içerik üretmek ve reklamla. Doğru içerik nedir? Ahlaki bir boyutu yoktur ve Cüneyt Özdemir’in ifadesiyle “yavşaklık” derecesi önemlidir.

Ne kadar yavşak olursak o kadar iyi kazanırız. Bu bir hakaret olarak algılanabilir. Yavşak, bir bit yavrusudur. Yok, yok gerçekten bir hakarete varıyor aslında söylenenler. Ama bulunduğunuz kaba göre şekil almak, bazen de gerçeklerin farkına varmakla sağlanır. Bu sebeple Youtube müptelalarının ne istediğini bilmek gerekiyor. Elbette bunun için bir mikrofon ile işe başlayın. Gerisi tamamen yaratıcılığınıza kalıyor.

1. Twitch

Twitch yayıncılığı son yıllarda hit olan ve abone sayısı yükselen kullanıcılara gerçekten bir gelir kaynağı oluşturuyor. Bir aylık abone ücretleri 5 dolar gibi fiyatlandırmalarla Twitch Yayıncılarına ciddi gelir sağlıyor. Peki, bunun için ne gerekiyor?

Sağlam bir geyik yapma ve kafa açma potansiyeliniz varsa muhabbet ile başlayın. Eğer tam bir gamer iseniz kesinlikle en çok oynanan oyunları oynayarak izleyici çekmeye çalışın. Hem geyiğiniz iyi hem de oyunlardan anlıyorsanız tutmama şansınız yok.

Fakat bu yayıncılık için biraz keseyi havalandırmanız gerekecek. Fiber internet, yeni çıkan oyunları donmadan çalıştan bir sistem, iyi bir mikrofon ve sağlam bir kulaklık. Ayrıca bolca vakit…

İnternetten para kazanmak kolay görünse de oldukça yorucu ve zordur. Kişinin kendisine has bir yeteneği olması gerekir. Çizim yapabilmek, yaratıcı olabilmek ve en önemlisi de yaptığı işin hakkını verebeilmek gerekir.

hakkında tekin

Ayrıca Kontrol Et

Viral Reklam Nasıl yapılır

Viral Reklam Nedir? 5 Maddede Viral Reklam Analizi

Son zamanların en çok başvurulan reklam metodu olan viral reklam nedir? Ünlü markaların bu "sinsi" reklamları hangileri? Bazen farkında bile olmadığımız, tamamen algılarımıza yönelik bu reklamları nasıl keşfedebiliriz? Bilinçaltımıza yönelik yapılan bu reklamların analizini 5 madde halinde gerçekleştirdik!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares